Episode: Ebubekir Sifil - Makalâtü'l-Kevserî


SahnıSemân İslamî İlimler Eğitim ve Araştırma Merkezi Logo
Subscribe
Ebubekir Sifil - Makalâtü'l-Kevserî
Bismillah. Kıymetli Kardeşlerimiz, 2016 yılında Mehmet Ağa medresesinde başlayan Arapça Kitap ve Kültür Günleri, bu yıl, dördüncü programını, Üsküdar Bağlarbaşı Kültür merkezinde yoğun katılımla gerçekleşti. İslâm dünyasından katılan bir çok ilim adamı fuar boyunca sempozyum tertîp edip, söyleşi icra etti. Kültür günlerine her yıl olduğu gibi bu yılda fuara katılan Ebubekir Sifil hoca, Merhum Muhammed Zahid el-Kevserî'nin muhalled eseri Makalâtü'l-Kevserî eserini anlattı. Sifil hoca, mezkur eserinin ilim dünyasına büyük bir katkı olduğuna, İslamî İlimler sahasındaki eserlere hakim olunmadan eserin tam anlaşılmasının mümkün olmadığına değinerek, Merhum el-Kevserî'nin ilmî hayatını ele aldı. Ayrıca söyleşide; - Bir takım çevreler tarafından Merhum el-Kevserî'ye atılan, "Kevserî, Hz. Enes (ra)'a -haşa- bunak dedi." iftaraya, - Selefilerin el-Kevserî'ye yönelttikleri "Cehmiyye" ithamınaa, - Sosyal medyanın yaygınlaşması ve ilmî meselelerin, hiç olmadığı kadar, küçük düşürülmesi ve Ümmetin değerleri olan Alimlere karşı takınılan olumsuz tavırlara değinildi. Söyleşi sonrası sorulan soruların cevaplandırılması ile söyleşi nihayete erdi. 4. Arapça Kitap ve Kültür Günlerini tertip eden, katılım gösteren tüm kardeşlerimize ve siz izleyicilerimize teşekkür ederiz. 1. Arapça Kitap ve Kültür Günleri - Konu: Muhammed Zahid Kevserî; http://shnsmn.co/zahidkevseri 2. Arapça Kitap ve Kültür Günleri - Konu: İsmail Çetin Hocaefendi & Eserleri; http://shnsmn.co/ismailcetin 3. Arapça Kitap ve Kültür Günleri - Konu: Merhum Ahmed Davudoğlu Hoca & Eserleri; https://youtu.be/r0NZT6MpEvI Önceki yıllarda yapılan ve İslâm alimlerin hayatını anlatan söyleşiler şurada; http://shnsmn.co/Teracim Seminer yeri: Bağlarbaşı Kültür Merkezi - Üsküdar. Seminer tarihi: 2 Mart 2018 - 16:00 İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Sahn-ı Semân.

SahnıSemân İslamî İlimler Eğitim ve Araştırma Merkezi
Listen
Users who viewed this episode also viewed...

SahnıSemân İslamî İlimler Eğitim ve Araştırma Merkezi > #48: Zürare bin Ayen - Ebubekir Sifil

Bismillah. Kıymetli Kardeşlerimiz, Ebubekir Sifil hoca Temmuz 2014'den bu yana Erkam Radyo'da Amentü Hassasiyeti programının daimi konuğu olarak program düzenlemektedir. Bu radyo programının ilk 21 dersinde Bid'at Mezheplerin tarihi, ideolojileri ve iddiaları ele alınmaktadır. Bid'at Mezhepler temalı dersleri bölümlendirmesini yaparak, albüm olarak hizmetinize sunuyoruz...

SahnıSemân İslamî İlimler Eğitim ve Araştırma Merkezi > Ebubekir Sifil - Selefilikle Vehhabilik Tümden Aynı Değildir

Bismillah. Kıymetli Kardeşlerimiz, Bu ses kaydımızda Ebubekir Sifil hoca, "Selefilikle Vehhabilik Tümden Aynı Değildir" konusuna değiniyor. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Sahn-ı Semân.

SahnıSemân İslamî İlimler Eğitim ve Araştırma Merkezi > Ebubekir Sifil - Haricilerin Hz.Ali R.a Başta Sahabeyi Tekfir Etmeleri

Bismillah. Kıymetli Kardeşlerimiz, Bu ses kaydımızda Ebubekir Sifil hoca, "Haricilerin Hz.Ali r.a Başta Sahabeyi Hakem Olayından Dolayı Tekfir Etmeleri" konusuna değiniyor. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Sahn-ı Semân.
Comments (0)

Login or Sign up to leave a comment.

Log in
Sign up

Be the first to comment.