Episode: #58. Ebubekir Sifil - Mustafa Öztürk'ün Görüşleri - 2


SahnıSemân İslamî İlimler Eğitim ve Araştırma Merkezi Logo
Subscribe
#58. Ebubekir Sifil - Mustafa Öztürk'ün Görüşleri - 2
Bismillah. Kıymetli Kardeşlerimiz, Ebubekir Sifil hoca Riyâzu's-Sâlihîn seminerinde bu hafta, Prof. Dr. Mustafa Öztürk'ün tarihsellik görüşlerini ele almaya devam etti. Ebubekir Sifil hoca, Öztürk'ün Palas Buluşmaları isimli seminerinde yer verdiği iddiaları ele aldı. "Kararı baştan siz veriyorsunuz." (02:30) Tarihselcilerin uyguladıkları metodu ele alan Ebubekir Sifil hoca, Kur'an-ı Kerim'de ayetlerin indiği dönemi bağladığına dair veya bu anlama gelecek ayet olmadığına ve tarihselcilerin bu konu da cevap veremediklerine değinerek, tarihselcilerin önce karar verdiklerine daha sonra da verdikleri karara ilişkin delil arayışına girdiklerini ele aldı. "Mustafa Öztürk, Nur suresi 58. ayeti şöyle yorumluyor..." (03:45) "Öztürk, Mümtehine suresi 10. ve 11. ayetleri ilgili İmam Maturidi'den nakil yapıyor.." (19:35) Ebubekir Sifil hoca seminer boyunca; - İbn Abbas (ra)'ın görüşüne (gelecek hafta daha detaylı ele alınacak), - İmam Maturîdi'nin İçtihatla Nesh görüşüne ve Tevilatu Ehli's-Sünne'de yer alan bahse, - Müellefe-i Kulüb bahsine değinerek semineri nihayete erdirdi. Önceki haftalarda işlenen seminerlerimiz şurada; http://shnsmn.co/RiyazusSalihin Tarihsellik ve Prof. Dr. Mustafa Öztürk ile ilgili dosyamız şurada; https://esifil.in/tarihselcilik Hermenötik ile ilgili yazılar şurada; https://esifil.in/hermenotik yer almaktadır. Videoda yer alan; - Prof. Dr. Mustafa Öztürk'ün Ankara Palas Buluşmaları adlı semineri şurada; https://youtu.be/eRBa7vPgPRA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Bu seminerin iki önceki oturumu olan 56. hafta seminerimiz, Mustafa Öztürk'ün görüşlerinin ele alındığı 19 Aralık 2018 tarihli birinci oturum, hafıza kartı kodlama hatasından dolayı, kayıtlarını yayınlayamayacağımızı üzülerek bildiriyoruz. Ses kayıt cihazımızda yer alan hafıza kartının kodlama hatası vermesinden ötürü seminer boyunca alınan ses kaydı, post-prodüksiyon yazılımlarınca, açılamamış ve kurtalılamamıştır. Bu seminer, 19 Aralık tarihli seminerin devamıdır. Seminer yeri: Uluçınar Vakfı - Pendik. Seminer tarihi: 2 Ocak 2019 19:00 İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Sahn-ı Semân.

SahnıSemân İslamî İlimler Eğitim ve Araştırma Merkezi
Listen
Users who viewed this episode also viewed...

SahnıSemân İslamî İlimler Eğitim ve Araştırma Merkezi > #48: Zürare bin Ayen - Ebubekir Sifil

Bismillah. Kıymetli Kardeşlerimiz, Ebubekir Sifil hoca Temmuz 2014'den bu yana Erkam Radyo'da Amentü Hassasiyeti programının daimi konuğu olarak program düzenlemektedir. Bu radyo programının ilk 21 dersinde Bid'at Mezheplerin tarihi, ideolojileri ve iddiaları ele alınmaktadır. Bid'at Mezhepler temalı dersleri bölümlendirmesini yaparak, albüm olarak hizmetinize sunuyoruz...

SahnıSemân İslamî İlimler Eğitim ve Araştırma Merkezi > Ebubekir Sifil - Selefilikle Vehhabilik Tümden Aynı Değildir

Bismillah. Kıymetli Kardeşlerimiz, Bu ses kaydımızda Ebubekir Sifil hoca, "Selefilikle Vehhabilik Tümden Aynı Değildir" konusuna değiniyor. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Sahn-ı Semân.

SahnıSemân İslamî İlimler Eğitim ve Araştırma Merkezi > Ebubekir Sifil - Haricilerin Hz.Ali R.a Başta Sahabeyi Tekfir Etmeleri

Bismillah. Kıymetli Kardeşlerimiz, Bu ses kaydımızda Ebubekir Sifil hoca, "Haricilerin Hz.Ali r.a Başta Sahabeyi Hakem Olayından Dolayı Tekfir Etmeleri" konusuna değiniyor. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Sahn-ı Semân.
Comments (0)

Login or Sign up to leave a comment.

Log in
Sign up

Be the first to comment.